a_technologie tisku

Technologie

potisk tašek SÍTOTISKem je zárukou velmi vysoké trvanlivosti
a barevné stálosti vytištěného motivu 


PŘÍMÉ BARVY - BEZ RASTROVÁNÍ

Nejčastěji používaný tisk v plných plochách bez rastrů - tisk neumožňuje plynulé přechody mezi barvami. Barevnost se řídí podle vzorníku Pantone C.

Příprava předloh pro tisk.
Předlohy posílejte nejlépe ve vektorech - cdr, ai. Případně jako fotografii ve větším rozlišení (nejlépe 300 DPI, 1:1), vhodnou k dalšímu zpracování. Pokud vyžadujete přesný typ písma je vždy nutná předloha ve vektorech, nebo zaslaný font.

potisk_tasek_NC_detail

 

BAREVNÁ SEPARACE - SEPARAČNÍ TISK

Jedná se o rastrový plnobarevný tisk, na rozdíl od tisku v režimu CMYK se tiskne přímými barvami. Speciální program provede optimální rozložení předlohy do přímých barev a prolnutím jednotlivých barev dosáhne požadované barevné přechody i u složitých motivů. Tisk počítá i s barvou látky a umožňuje například vytvořit plynulé přechody ven z kresby směrem do tmavého textilu.

Příprava předloh pro tisk
rozlišení cca 300 DPI při velikosti 1:1. Pokud to jde, nechte samostatný motiv na průhledném pozadí - nedávejte do stejné vrstvy motiv a barvu pozadí (textilu). Vyvarovat se převádění do CMYKu a zpátky do RGB, tím zanikne řada důležitých dat. 
Pokud chcete tisknout malý náklad a udržet nízkou cenu za tisk, nepoužívejte barvy v celém barevném spektru, ale zužte výběr barev jen na jeho určitou část.

potisk_tasek_design_detail

 

PLNOBAREVNÝ TISK V REŽIMU CMYK

Rastrový plnobarevný tisk barvami v systému CMYK (4 tištěné cmykové barvy - cyan, magenta, yellow, black) - umožňuje tisk v celém barevném spektru pouze čtyřmi barvami. Doporučujeme především pro potisk bílého textilu, na tmavém textilu nesplňuje standardní požadavky na tisk. Pro přípravu předloh platí stejné zásady jako u separace barev

potisk_tasek_NG_detail

Kategorie: potisk tašek / tiskové techniky / užitečné informace